Menu
S přírodou krkonošských hor i kopců podhůří se snoubí tradice předků a um současných řemeslníků, zemědělců a tvůrců.
Výrobky z Krkonoš si proto zaslouží náležité ocenění, neboť mají dobrý základ a jsou ověřeny tradicí.
Vyhledejte si ten pravý poklad z Krkonoš a potěšte sebe nebo své blízké.
www.regionalni-znacky.cz/krkonose.
Tvoří osobitým stylem technikou smyček drátěné plastiky a 3D figurky, které jsou inspirovány aktuálním děním a přírodním bohatstvím Krkonoš. Jeho díla můžete osobně vidět při předávání Cen ředitele Správy KRNAP.
Výrobu krajky a paličkování si autorka zamilovala na střední škole ve Velkém Poříčí nad Metují. Textilní výtvarnice tvoří svá díla od návrhu až po finální podobu. Věnuje se zakázkové výrobě a malosériové výrobě. Kombinuje klasickou krajku s polodrahokamy, ocelí či dřevem a dává tak vzniknout originálním šperkům a obrazům.
Výrobě šperků se věnuje šperkařka od roku 1997. Řemeslné umění a šperk studovala na umělecké škole v Praze. Používá tradiční výrobní postupy a veškeré produkty jsou ručně vyrobené. Specializuje se na čakrové šperky, které pomáhají harmonizovat energii a duševní i fyzickou kondici pomocí barevné škály kamenů. Symbolizují stav vyváženosti a jednoty. Inspiruje se v přírodě Krkonoš a symbolech štěstí.
Bosorka je dílna, která vznikla na jaře 2008 jako pokus udělat si prostor pro vlastní tvorbu Martiny, Lucky a Ivči. Jenže pak se probudil starý sen – udělat něco takového pro lidi. Dílna je otevřeným prostorem pro všechny, kteří neztratili chuť vymýšlet, hrát si, tvořit (dekorování keramiky, výroba bižuterie, lapače snů, kaleidoskopy, malování a tisk na textil) a nabízí i pojízdné služby pro tvoření na akcích.
Eva Edler ovládá velkou škálu sklářských technik. Od vitráže přes skleněnou mozaiku až po fusing skla, který ji očaroval při studiích v Itálii a Velké Británii. Tavenému sklu naprosto propadla a tvoří umělecké obrazy, ve kterých kombinuje podmalbu a vrstvení skla.
Autorka šije textilní výrobky z vlastního kresleného modrotisku. Na bílé plátno nakreslí tiskařskou rezervou obrázek a látku pak nechá obarvit indigem v modrotiskové dilně pana Danzingera v Olešnici na Moravě.
Využívá tradiční barvířskou technologii novým neobvyklým způsobem k výrobě současného textilního výrobku. Inspiruje se krkonošskou přírodou, lidovou kulturou a architekturou. Z kresleného modrotisku šije bytové dekorace, tašky a kabelky, oděv, hračky.
Martin Plůcha je kreativní duše z Vrchlabí, která vyrábí originální dekorace a doplňky ručně, s láskou a kapkou horského vzduchu z Krkonoš. Hodiny na zeď, náušnice do uší, motýlek pod krk – prostě styl z betonu a dřeva od hlavy až po obývák.
Autorka fotografií pro výstavu je Diana Dufková z Hostinného.